ZooKarmy24.pl – internetowy sklep zoologiczny, przyjazny dla zwierząt

Środki na pasożyty

Dostępne u nas obroże przeciw pchłom i kleszczom to produkty pielęgnacyjne. Ich użycie nie musi być poprzedzone wizytą u weterynarza, jak ma to miejsce w przypadku produktów weterynaryjnych. Warto wiedzieć, że konwencjonalne obroże przeciw pchłom i kleszczom nie mogą być stosowane w każdym przypadku. Jest to uzależnione od powłoki lipidowej na skórze psa, która jest nośnikiem substancji aktywnych zawartych w obroży. Jeśli powłoka jest zbyt słaba lub często dochodzi do jej naruszania (np. w wyniku kąpieli psa), wtedy konwencjonalna obroża będzie zupełnie nieskuteczna.

W sprzedaży mamy BIO obroże, które zawierają olejki eteryczne odstraszające owady. Nie są one przenoszone przez skórę psa, dzięki czemu zachowują skuteczność również po kąpieli. Preparaty ziołowe na obroży nie oddziałują na organizm czworonoga, dlatego mogą być z powodzeniem stosowane u zwierząt w ciąży, chorych, starych lub szczeniąt po 9 tyg. życia.

Dlaczego warto zdecydować się na dostępne u nas obroże dla psów na kleszcze i pchły?

Dostępne u nas obroże na kleszcze i pchły są idealnym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa Twojego psa. Zastosowanie odpowiedniej formuły olejków eterycznych świetnie sprawdza się w odstraszaniu nie tylko wymienionych już owadów, ale także w przypadku: wszołów, wszy, komarów i roztoczy.

BIO obroże są też w pełni bezpieczne. W przypadku konwencjonalnych środków trzeba uważać i możliwie ograniczyć kontakt z pupilem w okolicy szyi, ponieważ możemy przenieść substancje aktywne na swoje błony śluzowe i doprowadzić do podrażnienia lub zatrucia. Korzystając z dostępnych u nas produktów nie ma takiego ryzyka.

Zapraszamy do przejrzenia oferty!