ZooKarmy24.pl – internetowy sklep zoologiczny, przyjazny dla zwierząt

Karmy mokre

Odpowiednio dobrana karma dla kotów i kociąt jest najważniejsza dla ich prawidłowego rozwoju oraz utrzymania dobrej kondycji zdrowotnej. Dlatego tak ważne jest, by sięgać po produkty, które charakteryzują się zdrowym składem odpowiednio dostosowanym do kociej diety. Ważny element karmienia tych zwierzaków stanowi mokra karma z dużą zawartością mięsa, ponieważ koty dużą część wody pozyskują z pokarmów. W ten sposób odpowiednio żywiąc naszego czworonoga, mamy pewność, że jego nerki będą pracowały prawidłowo.

Na co zwrócić uwagę, wybierając mokrą karmę dla kota?

Podstawą żywienia kotów jest mięso. Pod tym względem są znacznie bardziej wybredne od psów. Dlatego dobra jakościowo karma dla kotów musi zawierać minimum 80% mięsa. Oczywiście im jest go więcej, tym lepiej. Warto też zwrócić uwagę na to, czy mięso znajdujące się w karmie pochodzi z mięśni. Wnętrzności oraz skóra mają niższą strawność u kotów, a co za tym idzie, są gorszym źródłem cennych substancji odżywczych.

Czego zatem unikać? Przede wszystkim zbóż. Koty to typowi drapieżnicy i ich układ pokarmowy jest zupełnie nieprzystosowany do trawienia tego rodzaju pożywania. Dlatego przeglądając etykiety, powinniśmy zwrócić na to szczególną uwagę.

Chcesz kupić zdrową karmę dla kota?

Znajdziesz ją u nas!