ZooKarmy24.pl – internetowy sklep zoologiczny, przyjazny dla zwierząt

Karmy suche

Odpowiednie żywienie psa ma bezpośrednie przełożenie na jego stan zdrowia. Dlatego tak ważne jest zapewnianie mu pożywienia pełnowartościowego, które dodatkowo będzie odznaczało się wysoką smakowitością. Do tego idealnie nadają się dostępne u nas karmy suche z dużą zawartością mięsa, które trafią w gusta nawet najbardziej wybrednych psów.

Czy można karmić psa jedynie suchą karmą?

Sucha karma dla psów ma wiele zalet. Przede wszystkim może być łatwo magazynowa oraz nie psuje się tak łatwo jak karmy mokre. Jednak czy może stanowić podstawę żywienia naszego psa?

Jak najbardziej! Prawidłowo zbilansowana karma sucha może stanowić 100% psich posiłków. Jednakże, by wybrać odpowiedni produkt, trzeba najpierw przeanalizować jego skład. Na pierwszym miejscu musi znajdować się mięso. To podstawa psiej diety, dlatego im więcej go w karmie tym lepiej.

Kolejnym ważnym składnikiem są owoce i warzywa. Ich suszone bądź hydrolizowane wersje stanowią ważne źródło makro- i mikroelementów. Powinniśmy natomiast unikać zbóż w karmie. Jest to zbędny zapychacz, którego głównym zadaniem jest zwiększenie masy i objętości produktu. Psi układ pokarmowy nie jest przystosowany do wydajnego pozyskiwania węglowodanów ze zbóż, co przy ich dużej ilości w diecie prowadzi do problemów z trawieniem.

Szukasz zdrowiej suchej karmy dla psa?

Znajdziesz ją u nas!