ZooKarmy24.pl – internetowy sklep zoologiczny, przyjazny dla zwierząt

Karmy suche

Karma sucha dla kotów ma wiele zalet, o których warto wiedzieć. Przede wszystkim jej transport i przechowywanie są niezwykle wygodne, co sprawia, że wielu opiekunów sięga właśnie po nią. Nieco mniej znany jest fakt, że ma ona pozytywny wpływ na uzębienie naszego pupila. Rozgryzanie suchej karmy sprzyja ścieraniu płytki nazębnej, a tym samym zachowaniu większej higieny w pyszczku.

Ogromnym atutem suchej karmy jest możliwość aplikowania jej do specjalnych dozowników. W ten sposób możemy bezobsługowo porcjować kotu karmę, co jest niezwykle wygodne, szczególnie gdy jesteśmy zabiegani.

Sucha karma dla kota – jaka powinna być?

Oczywiście, wybierając suchą karmę dla kota, powinniśmy przede wszystkim przeanalizować jej skład. Pożywny i zdrowy posiłek powinien być pozbawiony konserwantów, odpadów pochodzenia zwierzęcego, zbór, barwników, substancji słodzących. Są to produkty nie tylko niepożądane, ale również szkodliwe w większej ilości.

Co zatem powinno się znaleźć w dobrej jakościowo karmie? Przede wszystkim mięso. Im więcej, tym lepiej. Koty to typowi drapieżnicy, dlatego ich układ pokarmowy gorzej sobie radzi z trawieniem produktów roślinnych. Ważnym elementem diety są również tłuszcze (zwłaszcza rybne: omega-3 i omega-6). W karmie nie powinno zabraknąć również mikroelementów oraz minerałów, które mają wpływ na zdrowie kota – należą do nich: fosfor, potas, wapń, żelazo, miedź oraz witaminy B,A,D,E itd.

Gdzie szukać dobrych jakościowo karm dla kota?

Zdrowe karmy suche znajdziesz u nas!