ZooKarmy24.pl – internetowy sklep zoologiczny, przyjazny dla zwierząt

Legowiska i budki

Odpowiednie miejsce do wypoczynku pełni niezwykle ważną funkcję w życiu kota. Warto wiedzieć, że zwierzęta te poświęcają bardzo dużo czasu na sen – do 16 godzin na dobę. Dlatego trzeba zadbać o ich komfort i przygotować odpowiednie legowiska, w których będą czuły się bezpiecznie. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo wiele modeli, które odpowiedzą na potrzeby domowych pupili.

Co warto wiedzieć o legowisku dla kota?

Często można spotkać się z sytuacją, że nowe legowisko nie zostanie przez kota zaakceptowane. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Przede wszystkim nie warto stawiać budki lub legowiska w miejscu, w którym kot dotychczas spał. Jest to ingerencja w jego prywatną przestrzeń, dlatego zwierzak może nie docenić naszych starań. Legowisko najlepiej postawić w miejscu, z którego kot będzie mógł swobodnie obserwować teren dookoła. Natomiast budkę warto stawiać w pewnym odosobnieniu, by kot mógł się do niej bezpiecznie schować.

Ważnym czynnikiem jest zapach. Nowy przedmiot nie zostanie od razu zaakceptowany przez kota. Jeśli jest taka możliwość, to legowisko powinno zostać wyprane i podwójnie wypłukane. Można też do niego włożyć koc, na którym kot często odpoczywa.

Szukasz odpowiedniego legowiska dla kota?

Znajdziesz je u nas!